Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


userpanel

Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.


Poprzednia wersja
Nowa wersja
userpanel [2013/01/16 16:05] ceho
Linia 1: Linia 1:
 +====9.1. O programie====
  
 +Userpanel jest opartą na szkielecie LMS (i ściśle z LMS współpracującą) implementacją tzw. e-boku. Umożliwia (albo będzie umożliwiał) klientom przeglądanie stanu swoich wpłat, zmianę swoich danych osobowych, edycję właściwości swoich komputerów, zmianę taryf, zgłaszanie błędow oraz awarii do Helpdesku, wydruk faktur oraz formularza przelewu.
 +
 +====9.2. Instalacja====
 +===9.2.1. Instalacja===
 +
 +W lms.ini należy ustawić katalog sys_dir na katalog z LMS-em. Userpanel będzie potrzebował bibliotek LMS-a z tego katalogu. Dodatkowo w opcji userpanel_dir trzeba wskazać lokalizację Userpanela.
 +
 +===9.2.2. Konfiguracja===
 +
 +Oprócz opcji dostępnych dla LMS-UI, Userpanel korzysta z opcji zawartych w sekcji konfiguracyjnej [userpanel] (dostępnej także w pliku lms.ini).
 +
 +===9.2.3. Moduły===
 +
 +Moduły w Userpanelu znajdują się w katalogu modules. Ich włączenie lub wyłączenie sprowadza się do usunięcia bądź skopiowania odpowiedniego modułu do tego katalogu.
 +
 +====9.3. Konfiguracja====
 +
 +Konfigurację Userpanela umożliwia panel konfiguracyjny dostępny w LMS-UI w menu Userpanel -> Konfiguracja. LMS automatycznie wykrywa instalację Userpanela i udostępnia to menu, jeśli w sekcji [directories] zostanie ustawiona opcja userpanel_dir.
 +
 +W głównym oknie znajdują się podstawowe opcje konfiguracyjne oraz lista (włączonych) modułów. Kliknięcie na dowolnym rekordzie spowoduje przejście do opcji konfiguracyjnych wybranego modułu.
 +
 +====9.4. Wygląd (style)====
 +
 +Interfejs Userpanela jest tak stworzony, aby umożliwić łatwe dostosowanie do własnych potrzeb i do wyglądu swoich stron internetowych. Nie ma przy tym potrzeby zmiany kodu szablonów.
 +
 +Główne pliki z definicjami styli css oraz obrazki umieszczone są w katalogu style, w podkatalogach o nazwach odpowiadających nazwie stylu. Jeżeli w danym stylu nie ma jakiegoś pliku, zostanie zastosowany plik ze stylu domyślnego - default. Oprócz plików obrazków, styli css oraz skryptów JavaScript styl zawiera również dwa szablony Smarty, które definiują wygląd strony wraz z menu głównym (body.html) oraz wygląd tabelek z nagłówkami (box.html).
 +
 +Każdy moduł posiada własny podkatalog style. Jeżeli w nim system nie odnajdzie danego pliku zostanie użyty plik dla danego stylu z głównego katalogu style.
userpanel.txt · ostatnio zmienione: 2013/01/16 00:00 (edycja zewnętrzna)